Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
NEŞE KAREL
SOKAK KEDİSİ
mail_outline : nesekarel07@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

22.12.2015

Okunma Sayısı

1800

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Alevler Yükselirken

         Üşüyorum. İliğim, kemiğim, kanım  buz gibi.Tanrının en güzel bağışlarından olan Akdeniz ikliminde yaşamama karşın donuyorum.Değerli ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün dört fotoğrafı yaşam alanımın muhtelif yeRlerinde. O büyük dahiyle göz göze bakıştığımda  onun  da üşüdüğünü  hissediyorum. Alev alev  yanmaya  başlayan yurdumun ateşi  kanımı donduruyor. Ne oluyor yurduma, bilemiyorum. Yoktan var edilmiş bu cumhuriyet ne hâle getirilmeye çalışılıyor.Mültecilerine canımızın acıdığı Suriye halkıyla benzeşmeye başladık.Güneydoğulu insanımız akın akın göç etmeye başladı. Can pazarı  bu. Kendilerini güvende hissetmedikleri için  yollara düşüyorlar düşmesine  de bu kargaşa niye. Bu huzursuzluğu yaratanların Allah  cezasını versin.

         Gün doğuyor, fta gibi bir zaman kaldı. Ankara’nın göbeğindeki halk pazarında çıkan yangın duyumlara göre on  bin kişinin ocağını yakmış. Bir söyleme göre yangı elektrik kontağından çıkmış. Diğerine göre kundaklanmış. Umarım öyle iğrenç ve aşağılık bir eylem değildir.  Allah yardımcıları olsun. Ankara’nın ayazında, işsiz,aşsız kalmak kolay değil.O pazarı bilirdim.Tüm Keçiören halkına hitap eden bir mekândı.

Siyasi afetleri, doğal afetler de izlemeye başladı. Dilerim son olur. Dünya kıymetlisi kahraman çocuklarımızın de kayıp haberleri  biter.Gün geçmiyor ki asker  evlatlarımızın,polis evlatlarımızın şahadet haberleri  gelmiyor olsun. Hava raporu sunar gibi şehit haberleri veriliyor. Tanrım ailelerine  bu umarsız acıya dayanma gücü versin.Gazeteleri  okumaktan da korkuyorum,televizyonları açmaktan da.

         Ruhum  üşüyor, üst üste kazaklar, yelekler giymeme karşın ısınamıyorum.Barış haberleri duymak istiyorum.Ne güzel demiş ulu önderimiz Atatürk.( Yurtta sulh,dünya da sulh ) diye. Zaten dört bir yanımız ateş çemberiyle çevrili. Dost diyebileceğimiz  kapı  komşumuz  da  kalmadı gibi bir şey. Başımızdaki büyüklerimizin dediği gibi, it izi kurt izine karışmış durumda.

         Ruhum üşüyor. İyi  haberler duymak  istiyorum . Hasret  kaldım .  Barış haberleri  duyduğum   anda   tüm  varlığımın  ısınacağına  eminim. Bütün  yurttaşlarımın  da   benimle  aynı  duyguları  paylaştığına adım gibi eminim.

         Güneşi her gün sevgiyle,barışla tüm ülkemizi,kâinatı ve beni ısıtması için büyük  bir tutkuyla  yeniden  doğması için  çağırıyorum. Barış   güneşi   ülkemizin dünyamızın ve kâinatın üzerinden hiç eksilmesin. Dostlukla, barışla,sevgiyle  sıcacık ısınalım…

MAKALE Yorumları