Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

13.03.2018

Okunma Sayısı

2204

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

AKP’de Dağ Fare Doğurdu !

Ülkenin en büyük ve gelişmiş metropollerinden olan, turizm ekonomik girdilerinin en büyük getirisini sağlayan Antalya, ödediği vergilerinin hizmet olarak geri dönüşünü hala daha umutla beklemektedir..

Tabii ki bu umutlar, İktidar partisinin Antalya’da ki kurmaylarının ve yerel yöneticilerinin tespiti olan plan ve projeleri ile değerlendirilmeye alınır ve gerçekleştirilir.

Şu an iddia edilmemelidir ki hizmet üretimi Antalya için yeterli diye.

Başkanlık referandumun da ki sonucun sandığa menfi yansıması temeli ise asıl burada aranmalıdır.

İl yönetimi ile Büyükşehir, Kepez ve iktidar ilçe belediyeleri arasındaki anlamsız kısır çekişmeler yüzünden İl başkanlığı değişikliği yapıldı.

Kent halkının yakından takip ettiği ve gündeme getirdiği tek konu ise İl yönetim ve başkanlık seçiminde hedefe istenildiği gibi ulaşılamamasıdır.

Kısacası İl Başkanlığı ve Yönetiminin seçiminde, kamuoyuna göre “dağ fare doğurmuştur.” 

Başkanlık, Milletvekilliği ve yerel yönetim seçimlerine az bir süre kala iktidar partisinde ki bu değişim Antalya’da bir başarı getirmeyecektir.

Kamuoyunun gündemin de sürekli dolaşan ve ayyuka çıkan, Çavuşoğlu- Türel çekişmeleri, Milletvekilleri aralarında, İl, ilçe yönetimlerinde gruplaşmaya dönüşmüş olması gerçeği ile giderek büyümektedir.

 

Anlaşılmayan diğer bir konu ise İktidar partisi il ve ilçe başkanları ile yönetimlerinin hizmet alanlarında belediyeleri ve mevcut başkanları desteklemeleri, teşvik etmeleri gerekmez mi?

Parti içi, nifak tohumlarının ekildiği, iftiraların atıldığı, gruplaşmaların, yerel yönetim hizmetlerine sekme vurduğu gerçeği geçmişte seçim kayıplarına neden olduğu sakın unutulmamalıdır.

AKP, Antalya’da bu değişimde, gerek tecrübesiz il başkanı, gerekse eski bazı yönetim üyelerinin menfi tesiri ile başarıyı yakalamayacaktır kanımca.  

Bu parti içi huzursuzluklar Yerel yönetim seçimlerinin geçmiş yıllarda ki başarısını grafik de aşağıya çekecektir.

 

MAKALE Yorumları