Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

AKP Çatısında da….

Antalya teşkilatlarında da çatlaklar su sızdırmaya başladı.

Basından alıntılı bazı önemli aktarımlar ve yorumlar size ait.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik'in dün yaptığı "yeni çözüm sürecinin başlayabileceğini" sözlerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan "Gündemimizde öyle bir şey yok" diye jet yanıt geldi.

                                    ***

Uzun yıllar 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün basın danışmanlığını yapan Ahmet Sever'in, görev süresinde yaşadıkları ve sonrası ile ilgili tarihi bilgilerin yer aldığı ikinci kitabı bugün piyasaya çıktı. Sever, “Kapalı Kapılar Ardındaki Siyasi Sırlar – İçimde Kalmasın – Tanıklığımdır” isimli kitabında, Gül'ün Erdoğan'ın engelleme girişimlerine rağmen 2007 yılında son dakikada yaptığı basın toplantısı ile Cumhurbaşkanı olabildiğini açıkladı. Geçen yıl yapılan referandumdan önce İngiliz gazeteci Daved Gardner'e ‘Gül ve Davutoğlu'nu FETÖ'cülükle suçlar, hapse atarız' diyen AKP'linin TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop olduğunu belirten Sever, bu sözün Erdoğan'ın onayı olmadan söylenemeyeceğini savundu.

       ***

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından açıklandı. Bugün ise hazırlanan yeni bir ÖTV taslağı hakkında bilgiyi bir akademisyen olan Prof. Dr. Emre Alkin verdi. Alkin'in verdiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem'in akaryakıta getirilen ÖTV sistemini başka mallara da getirmek için çalıştığını bildirdi. Konuyla ilgili Ekonomi'den sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek veya Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan herhangi bir beyanat gelmedi.“Tek adamcılık sistemine devam.”

                                       ***

ANTALYA DA TEŞKİLATLAR DA….

Kaynamalar fokur, fokur. Fokurtular artan ölçüde ses vermeye başladı.

İl Yönetimi kendi içinde sıkıntılı hem de çok sıkıntılı. İl Yönetimi dışında karışan, etki koyan dışarıdan tarikat menşeyli etken kişiler rol alıyor.

İlçe teşkilatlarında ise yetki kargaşaları hortlamış vaziyette.

Yine bazı tarikat temsilcileri, İl Başkanına ve bazı yardımcılarına baskı kuruyorlar.

İl Başkanlığı, bazı taraf olan Milletvekilleri ile birlikte hissedilir derecede baskı uygulayarak Belediye Başkanlarını rahatsız etmektedir.

Bunların başında ise bilhassa Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gelmektedir. Teşkilatlar da ki bölünmeler ve taraf olmalar, seçimlere yansımasına ve teşkilatların çöküşünü getireceği söylenmektedir. 

 

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

18.05.2018

Okunma Sayısı

2468

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler