Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close
PROF. DR. FAİK ARDAHAN
YARINA YOLCULUK
mail_outline : faikardahan@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

04.10.2017

Okunma Sayısı

3490

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler

Akdeniz Üniversitesinin Kuzeyinde Üst Geçit Problemi

Üniversitemizin öğrencilerinin ve personelin önemli bir kesimi üniversitemizin kuzeyinden kalan  Yeşilyurt, Ahatlı, Şafak ve Kültür Mahallelerinde oturmakta ve çoğunlukla da yürüyerek üniversiteye derse ve mesaiye gelmektedir.  Özellikle sabah mesai başlarken ve dersler başlarken, Hürriyet caddesinin Batı Çevre Yolu Kavşağı ve İller Bankası Kavşağı arasında hem araç trafik yoğunluğu olmakta hem de yaya yoğunluğu olmakta. Ben de okuluma gelirken bu yolu kullanmaktayım ve her gün bu yoğun trafiği yaşıyorum.

Özellikle çevre yol statüsündeki Hürriyet Caddesi Uncalı Işıkları ile 75 Yıl Işıkları arasında 300 er mt arayla iki tane basmalı trafik ışığı ve geçidi var. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde Uncalı ışıklarından sonra eğer karşıdan karşıya geçen var ise trafik 3-4 yerde durmakta ve çevre yol trafiği olarak inanılmaz tıkanmaktadır. Çevre yolda basmalı trafik ışığı olmamalı ve trafik akışı mümkünse kesilmemelidir. Bu durum acilen çözülmelidir. Lüzumsuz süreyle ışıkta bekleyen her aracın yaktığı yakıt hem bireylere maliyet olmakta hem de ülke kaynaklarının kötü kullanılmasına sebep olmaktadır.

Bu konuyu detayıyla öğrenmek için Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü’nü aradım ve Etüd Proje Daire Başkanlığında görevli Mehmet Saatçi Beyle uzun uzun konuştuk. Tüm aksaklıkların farkında olduklarını, bahsedilen yere iki adet üst geçit planlandığını ve bu amaçla ödeneklerin serbest bırakılmasını beklediklerini söylediler.  Kendilerine bu konuşma için teşekkür ediyorum.

O halde ilgililerden ve yetkililerden isteğim bu soruna acilen çözüm getirmeleri için yeterli kaynağın aktarılmasını ben de talep ediyorum.

Sürecin takipçisi olacağım.

MAKALE Yorumları