Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Dinle

Yayın Tarihi

18.03.2022

Okunma Sayısı

357

Paylaş

600 işçi ne zaman alınacak?

Antalya'nın en önemli gündem maddelerinden biri de bu. Büyükşehir Belediyesi'ne alınacak 600 kişilik kadro meselesi. Bir söylentiye göre 600 kişik iş için, büyük bölümü üniversite mezunu.  Hatta aralarında  master ve doktora yapmış gençler var. Bu da Tğürkiye'deki işsizlik gerçeğini gösteriyor olsa gerek.

Buraya kadart güzel de işe alınacaklar konusunda, Millet İttifakından gelen talepler de var. Duyduğumuza göre İYİ Parti'ye  düz işçi statüsünde 90 kişilik kontenjan verilmiş. İYİ Parti il yönetimi de tamamı düz işçi olduğıu için ''Bize deüniversite mezunu gençler başvuruyor. Tümü düz işçi olmaz'' diye diretiyor.  Araitırıyoruz. 600 kişil kadronun 120 kadarı kalifiye/uzman eleman geriye kalanlar park bahçelerde çalışacak, haşere ve sine mücadelesi yapacak kadroda çalışacak düz işçiler, tahsil filan aranmıyor ama bu kadroyu kabul eden üniversite mezunları da var.

Sizin anlayacağınız iş arap saçına döndüğü için 3 aydır bu kadrolar doldurulamıyor. Büyükşehir, ''düz işçi kadrosuna üniversite mezununu nasıl alayıom, nasıl çalıştırırım'' derken ortağı iyi parti de benzer sıkıntı içinde... Bakalım bu sorun nasıl çözülecek ve 600 işsiz ne zaman işe kavuşacaklar?. Biz de merakla bekliyoruz...

Yorumlar